Den 23 mars är sista träningstillfället för denna period.
Under denna söndag kommer våra tränare att utvärdera barnens framsteg i förhållande till kunskapsmålen. Under de kommande tre veckorna kommer alla barn att få en grupprekommendation.
Vissa barn kan rekommenderas att byta till en annan grupp, vilket innebär att de har uppnått kunskapsmålen för sin nuvarande grupp. Om ert barn får samma grupp rekommenderad, betyder det att tränarna bedömt att barnet ännu inte är redo för uppflyttning. Vi vill betona att all uppflyttning sker i barnets eget tempo. Här kan du finna dom vanligaste frågor & svar Bålsta Simklubb - Information om simskolan
Bokningsinformation
- Den 25 februari öppnar bokningen för er som redan har en plats i vår förening. Ni har en vecka på er att boka ert barn i den rekommenderade gruppen.
- Om ni bokar ert barn i en annan grupp än den rekommenderade, kan vi inte garantera att det finns platser kvar om vi behöver flytta barnet senare.
- Den 5 mars öppnar bokningen för utomstående som står i kö och önskar en plats i vår simskola.
Tveka inte att kontakta oss simskola@balstasim.se om ni har frågor!
PÅMINNELSE! Nästa vecka är det sportlov och då är det ingen simskola. Vi hoppas ni alla har ett fantastiskt lov och att vi ses igen den 2 mars.